Help za početnika gitare!?!

Oglasi za oglašavanje potražnje i ponude svih vrsta instrumenata, glazbene i audio opreme, pojačala, kablova, kolekcionarstvo te iznajmljivanje i potraga za studijima i prostorijama za probe.

Moderatori/ce: karrde, Idol, rat in a cage

Help za početnika gitare!?!

PostPostao/la zoSo16 » 25 ruj 2012, 21:45

Evo ljudi nova sam na forumu,neznam ni kak se ponašat ode, haha :D

Uglavom,zelim strucno misljenje. Volila bih svirati akustičnu gitaru,odnosno poceti svirat gitaru opcenito. Pa sad,koje su vase preporuke? Help me as many you can :D :D
hvala unaprijed ;)

peace!
zoSo16
Publika

Re: Help?!

PostPostao/la Idol » 26 ruj 2012, 09:08

skini ili nabavi od nekuda kakav DVD za početnike o sviranju gitare. naučit ćeš prvo nazive žica, polja i dijelove gitare i onda polagano... note, čitanje nota, pa akordi itd. itd.
:sob: Bolje jedno vruće pivo nego četiri 'ladna :sob:
Idol
Music Master

Re: Help?!

PostPostao/la crolga » 26 ruj 2012, 10:41

Ako si baš početnik koji se prvi put susreće s gitarom, uzmi instrukcije da te netko nauči barem taj osnovni dio kako treba i pokaže ti na što moraš paziti.

Nagledao sam se u karijeri početnika koji su učili putem kojekakvih knjiga, DVD-ova, foruma i svi su nešto naučili pogrešno :) A kad jednom usvojiš pogrešno, jako je teško ispraviti i podići svirku na viši stupanj. Na netu ima puno pogrešnih lekcija, neke će početniku biti posve nerazumljive, a instruktor te može usmjeriti na pravi put.

Kad svladaš osnove, onda možeš dalja sama preko knjiga, DVD-ova i slično.
crolga
Roadie

Re: Help za početnika gitare!?!

PostPostao/la Idol » 26 ruj 2012, 10:52

Istina. uzmeš koji sat instrukcija gitare. ima ih već po 50 kn za sat vremena. ja sam uzeo par sati i isplatilo se :D
:sob: Bolje jedno vruće pivo nego četiri 'ladna :sob:
Idol
Music Master

PostPostao/la crolga » 26 ruj 2012, 14:01

Pa da. Na početku je sve skoro vježba i motiviranje. Ako se počne krivo vježbati odmah u startu, brzo se odustane, a motivacija je ipak bolja kad ti živa osoba kaže da ti super ide :)

Meni dođu ljudi i kažu 'zanima me to, to i to', prođemo sve osnovno bitno, uputim ih na literaturu, a o njima ovisi koliko će se tome posvetiti dalje.

Najteži dio su prsti lijeve ruke jer je to potpuno neprirodan položaj. Mislim da ti nijedan forum, DVD ili knjiga tu ne mogu zamijeniti živu osobu koja će ih 'izlomiti' na pragu :) Osim toga, ljudi se tih DVD-ova i knjiga drže k'o pijan plota pa ispadne da sve kako ondje piše mora biti baš tako i nikako drugačije. A netko tko te uči uživo, vidi koji su limiti (nemamo svi isti raspon šake, npr.) i zna kako prilagoditi instrument svakom učeniku.

Počeo sam sa 6 godina sa starom Mengešicom koja je bila veća od mene, pa gdje bih došao da nije bilo učitelja :)
crolga
Roadie

PostPostao/la zoSo16 » 26 ruj 2012, 14:23

Okej,insturktora cu lako nac,al reci te mi koju da si gitaru onda uzmem? xD
Jer stvarno bih htjela naucit svirat gitaru,to mi je san od 6 razreda,al nikako da se uputim :D
zoSo16
Publika

PostPostao/la crolga » 26 ruj 2012, 15:55

zoSo16 je napisao/la:Okej,insturktora cu lako nac,al reci te mi koju da si gitaru onda uzmem? xD
Jer stvarno bih htjela naucit svirat gitaru,to mi je san od 6 razreda,al nikako da se uputim :D

Eh, to je onaj zeznuti dio :)

Najlakše rečeno - ti i gitara se morate 'prepoznati'. Moraš sjesti, staviti je u krilo, malo proći prstima po žicama i vidjeti sviđa li ti se ili ne. Možemo mi nabrajati gitare, ali ako se tebi ne svide, tko će te natjerati da vježbaš na gitari koja ti je odbojna? Bez obzira što netko rekao, prva gitara se tebi mora svidjeti po obliku, boji, izgledu, zvuku. Tek se upoznaješ s instrumentom, a kako napreduješ tako uviđaš prednosti i mane, profiliraš se i znaš što ti točno treba.

Skuplja gitara ne znači nužno i da je bolja. Lijepo očuvana polovna gitara na kojoj se sviralo najčešće je bolja od iste takve nove gitare. I pitanje je financija, naravno.

Prouči ove stranice, proberi što ti se sviđa, pa javi :)

http://www.audiopro.hr/index.asp?pageid=A6
http://webshop.musicshop.hr/gitare-c-22.html
http://www.musicmax.hr/proizvodi/akusti ... ne-gitare/
crolga
Roadie

PostPostao/la zoSo16 » 26 ruj 2012, 22:36

Hvala ti puno :)
zoSo16
Publika

Natrag na Glazbena oprema, instrumenti, prostorije, hi-fi, kolekcionarstvo

Na mreži