Pitanje vezano za vinyle

Teme za oglašavanje ponude i potražnje ulaznica, CD-a, DVD-a, ploča, web stranica, edukacija o glazbi, tečajeva sviranja i sveg ostalog vezanog uz glazbu.

Moderatori/ce: karrde, Idol, rat in a cage

Pitanje vezano za vinyle

PostPostao/la overlord » 12 srp 2012, 10:15

Pozdrav, ja sam novi ovdje na forumu. Uglavnom, jednom prilikom našao sam na tavanu gramofonske ploče koje je moja stara slušala u svoje vrijeme jel :hough: Pošto se ja baš ne razumijem u vinyle, a niti imam gramofon, zanimalo me da li bi netko mogao procijeniti da li to išta vrijedi. Nemojte me krivo shvatiti, ja bi stvarno volio da si mogu kupiti gramofon, ali naravno uz to bi išle ili slušalice od 1500+kn, ili zvučnici od 5000+kn, a pošto sam student trenutačno nisam u takvoj situaciji da si mogu to priuštiti. Tako da bi volio saznati koliko to košta pa si možda od tih novaca kupiti gramofon. Uglavnom da skratim ove sam ploče našao:

The Beatles- Revolver (1966) LP jugoton
Freddie Mercury,Montserrat Caballe -Barcelona (1988) polydor
Original Soundtrack Recording HAIR (1979) jugoton
Tanita Tikaram - The sweet keeper (1990) jugoton
The best of cream (1988)
Vaya con dios- night owls (1990) jugoton

Svaka ploča ima i svoj omot u kolko tolko dobrom stanju s obzirom da su stajale na tavanu. Neke imaju još one plastične košuljice. Pa ako bi netko bio voljan okvirno napisati cijene za svaku od ploča. Unaprijed hvala !

P.S-ispričavam se ako sam nešto zaboravio napisati uz ploče, samo me opomenite pa ću dopisati.
overlord
Publika

Re: Pitanje vezano za vinyle

PostPostao/la Idol » 12 srp 2012, 10:41

mislim da ti ove ploče vrijede dosta para. pogotovo ovi Bitlsi. i nemoj to samo tako lako pustiti iz ruku... to je moj prijedlog, ali ima ljudi ovdje koji se bolje kuže u to pa će ti oni već reći stručnije i kvalitetnije
:sob: Bolje jedno vruće pivo nego četiri 'ladna :sob:
Idol
Music Master

PostPostao/la crolga » 12 srp 2012, 11:42

Ovako nabrzaka, čisto odokativno:

The Beatlesi - nemam pojma, treba dodatno provjeriti. Može biti i oko 500-600 kuna ako je sve u redu.

Freddie bi ti bio od 150 kuna naviše (možda čak i bliže 300 ovisno o stanju same ploče), Hair od 30 naviše, Tanita, Vaya Con Dios i Cream 40 pa naviše. Ako nosiš u neki antikvarijat na procjenu, uzmi u obzir da će ti oni reći otprilike trećinu prave cijene.

Probaj ovdje potražiti kako se kreću cijene - http://www.discogs.com/
crolga
Roadie

PostPostao/la crolga » 12 srp 2012, 20:25

Nikada ne valja pisati postove nabrzaka :)

Jesi siguran da je izdanje "Revolvera" baš iz 1966.? Jer mislim da će prije biti sredina sedamdesetih, prvi album Beatlesa u nakladi Jugotona je iz 1967. i to neka kompilacija reda radi, ako se ne varam. Albumi su krenuli tek kasnije. Ne umanjuje to cijenu nešto puno, barem ne bi trebalo jer je to prvo i rijetko (možda čak i serijski jedino) izdanje albuma u bivšoj Jugi.
crolga
Roadie

PostPostao/la overlord » 12 srp 2012, 22:26

Piše ovo na 1. strani ploče:
LSPAR 70760
(PCS 7009)
Northern Songs
NCB
P 1966

i još je u svojoj košuljici, nisam htio čistiti ploču od prašine i tih gluposti jer neznam s čime pa radje da ne diram xD i ovako koliko vidim nema nijedna crta, isto tako nisam upućen kako bi izgledala savršena ploča pa tako i nemogu sam procjeniti koliko je očuvana, ali cijelo vrijeme je u košuljici.
overlord
Publika

PostPostao/la crolga » 12 srp 2012, 23:11

Da, to je to izdanje iz 1975. i malo sam sad bacio pogled, čini mi se da ga i ne cijene baš puno, tek 5 eura što će reći 40 kuna.

Ali mislim da vrijedi puno više, barem za fanove.

Uostalom, evo ti primjer kako je to sve relativno: nedavno sam sređivao kolekciju starog papirnatog novca i jedna novčanica je po službenom katalogu 15 dolara dok joj cijena na eBayu ne pada ispod 175 dolara. Pa ti budi pametan :)
crolga
Roadie

Natrag na Ulaznice, CD, DVD, vinil, majice, bedževi, glazbene edukacije

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.