Albumi godine 2011.

Čašica razgovora o muzici, glazbi i svim muzičkim temama

Moderatori/ce: Mogwai, karrde, antipod, soulfull, Idol

Albumi godine 2011.

PostPostao/la Idol » 20 lis 2010, 09:38

Tema za albume u nadolazećoj godini.

najavica koju sam uspio uočiti:
Jubilarni Motörhead u siječnju 2011.
Dvadeseti studijski album neuništivog Lemmy Kilmistera, te njegovim dugogodišnjih 'kompanjona' Phila Campbella i Mikkeya Deea zvat će se "The World Is Yours", a najavljeni izlazak je siječanj 2011. godine.
:sob: Bolje jedno vruće pivo nego četiri 'ladna :sob:
Idol
Music Master

Re: Albumi godine 2011.

PostPostao/la Idol » 02 stu 2010, 09:46

"Doggystyle 2: Tha Doggumentary" - novi studijski album američkog rap superstara Snoop Dogga izlazi početkom sljedeće godine.

Album će biti nastavak hvaljenog mu debija "Doggystyle" iz 1993., a najavit će ga singl "New Year's Eve" na kojem gostuje Marty James.

Produkcije albuma prihvatio se Swizz Beatz.

Bit će mu to 11. studijsko izdanje u karijeri, a naslijedit će "Malice n Wonderland" objavljeno prošle godine.

Ostali detalji o njemu bit će obznanjeni na vrijeme.
Idol
Music Master

PostPostao/la Idol » 03 stu 2010, 12:14

evo i za Mogwaija nešto :cool:

Sljedeće godine novi album Mogwaia

Cijenjeni škotski post-rock bend Mogwai za sredinu veljače najavio izlazak novog studijskog albuma. Album nosi ime "Hardcore Will Never Die, But You Will". Bit će im to sedmo studijsko izdanje po redu, a naslijedit će "The Hawk Is Howling" iz 2008.

Bend će ga promovirati na turneji po Velikoj Britaniji koja započinje u Stirlingu 26. siječnja, a završava u Oxfordu 23. veljače.

Popis pjesama:
White Noise
Mexican Grand Prix
Rano Pano
Death Rays
San Pedro
Letters To The Metro
George Square Thatcher Death Party
How To Be A Werewolf
Too Raging To Cheers
You're Lionel Richie
Idol
Music Master

PostPostao/la Idol » 15 stu 2010, 14:50

Posthumni album Michael Jacksona, a koji se zove Michael

Popis pjesama:
Hold My Hand (feat. Akon)
Hollywood Tonight
Keep Your Head Up
(I Like) The Way You Love Me
Monster (feat. 50 Cent)
Best Of Joy
Breaking News
(I Can't Make It) Another Day (feat. Lenny Kravitz)
Behind The Mask
Much Too Soon

Moram primjetiti, da naziv posljednje pjesme Much Too Soon sadržava puno simbolike, a ujedno i najbolje opisuje njegov tragičan kraj i prerani odlazak...
Idol
Music Master

PostPostao/la Idol » 22 sij 2011, 22:10

jedna zanimljiva vijest :D

Dropkick Murphys izdaju novi album, a na jednoj od njih gostovat će i The Boss - Bruce Springsteen

Nakon što su nedavno objavili datum izlaska novog albuma, momci iz benda Dropkick Murphys otkrili su još dva zanimljiva detalja, te objavili jednu od novih pjesama pod nazivom "Memorial Day".

Na ploči koja izlazi prvog ožujka, "Going Out In Style", gostovat će dvije legende, svaka iz svojeg svijeta. Veliki Bruce Springsteen obogatit će svojim vokalom obradu pjesme iz 1913. godine, "Peg O' My Heart", dok će zasad nepoznatu pjesmu upotpuniti Fat Mike iz NOFX-a.

"Spajamo dvije generacije, obuhvaćamo mnogo godina muzike" izjavio je Ken Casey, bas gitarist i jedan od vokala benda.

Vrijeme čekanja na novi album možete skratiti spomenutom "Memorial Day".
Idol
Music Master

PostPostao/la gargamel » 16 ožu 2011, 22:42

zasad mi je album godine novi radiohead. al budući da je tu isključen racio vrlo moguće da sam se i zajebo. :D
www.last.fm/user/guargamelwskij ...
gargamel
Band member

PostPostao/la Idol » 19 tra 2011, 14:06

Kupio jučer a danas evo prvi puta preslušavam novi album Hladnog Piva "Svijet glamura"

i ovako na prvu loptu moram priznati da mi je čudan nekako. produkcija je nekako kilava i nedorečena. a o tome da nema žestine i ne govorim. najjača stvar na albumu je, barem meni, "Evo mene na ručku". slušajući sam jedva dočekao neku malo žešću stvar. valjda će na drugo treće i ostala slušanja mi sjesti i ostatak pjesama
Idol
Music Master

PostPostao/la ZoSo » 18 srp 2011, 15:12

http://make-everything-ok.com/ :)
ZoSo
Manager

PostPostao/la Idol » 18 srp 2011, 15:15

preslušao dva puta do sad novi TBF, i mora se reći odličan. nastavljaju i drže svoju kvalitetu i kontinuitet. i, naravno, jebeno kuže spiku i ovaj jadni i tužni svijet oko nas...

genijalne sprdnje s mnogim pizdarijama. Cajka na mukama je najbolja kovanica nakon tvorevine 'turbofolk' :D
Idol
Music Master

PostPostao/la Idol » 25 kol 2011, 12:55

Upravo drugi put preslušavam nove Pepperse. i moram reći da nisam baš nešto previše oduševljen. stvarno se Fruscianteov odlazak previše osjeti. Sve su mi stvari nekako kilave i nedorečene. uvjerljivo najbolja stvar na albumu "Did I let you know", barem meni :D
Idol
Music Master

PostPostao/la Mr_chili » 05 ruj 2011, 22:33

Nastavak na Idola i Peppersa:

dakako, nije tako loš album, ali nisam ništa puno ni očekivao. 5 banki na leđima imaju, sigurno nemogu više isfuravati onaj prokleto jak funk sa blood sugara. Dobro kažeš, odlazak Frusciantea se jako osjeti, gitare su nedefinirane, sve neke igre s efektima, ali ne tako efektno kao kod U2-a ili Musea, ipak su oni kraljevi gitarskih efekata. Bass je preuzeo vodeću ulogu, što je i dosada bila takva situacija, ali ne u tolikoj mjeri, praktički se sve svodi na bass, očito ovaj na gitari nije znao sročiti nešto keči.... točnije, na cijelom albumu mi nema nijedna keči gitarska dionica. Drugo što sam primjetio, ni na jednoj pjesmi nema ni trunke slapa na bassu, što je ipak obilježje flea koji na prvim albumima nije mogao odsvirat stvar, a da nema slapa. No što je tu je, slušljiv je album, ima fora dijelova, ali sve nekak vuče na neko recikliranje. Sad ću vidit kak se cijene karata kreću pa se zaletit u Beč na gažu, ipak da ih jednom u životu uživo pogledam :smt020
http://www.pczenith.com - PC Recenzije i ostalo
http://psirata.17.forumer.com - Forum sa svim mogučim temama.....
Mr_chili
Manager

PostPostao/la Idol » 19 ruj 2011, 21:54

Ajde da se i ja jednom sa Čilijem složim. ok album, malo navučen. al mene zanima koji je ono backvokal na zadnjih nekoliko pjesama na albumu. odličnu glaščinu ima
Idol
Music Master

PostPostao/la gargamel » 14 stu 2011, 18:12

što se tiče domaće scene, definitivno tbf. isprve mi nije sjeo. nakon nekoliko preslušavanja imam feeling da im je to, kako bi se reklo, najzreliji uradak do sada... :)
i bare ima nelošu ploču, ali mislim da su mogli to i moćnije odsvirati... :)
www.last.fm/user/guargamelwskij ...
gargamel
Band member

PostPostao/la Idol » 22 stu 2011, 09:53

salžem se, nije baš da je neki izbor, al što se tiče domaće scene TBF je ipak kvalitetan album, iako treba dosta preslušavanja da se prokljuvi. isto vrijedi i za Svijet Glamura Hladnog piva

od stranjskih, meni je definitivno albumčina Suck It and See od Arctic Monkeysa.

slika
Fenomenalan mi je naprosto. Dobri su i RHCP, al to smo već izalementirali...
Idol
Music Master

PostPostao/la ZoSo » 22 stu 2011, 18:04

TBF ima standardno par hitića sa albuma, ostalo nije ništa pretjerano. Uglavnom, dobro odrađeno.

Majke su krenuli nekim drugim putem, cijeli album je jednoličan, ni sličan "starim majkama", a da je bolji od starijih albuma ne može se reći. Drukčija je svirka.

Pasi isto tako imaju novi album - bespaltan download:
http://bend98.com/wp/
Bolje sviraju, ali i ovaj album mi je jednoličan. Dodo se opet svjetski potrudio oko tekstova, bez filozofskog fakulteta malo teže za razumijeti :mrgreen:

Idol je napisao/la:...ipak kvalitetan album, iako treba dosta preslušavanja da se prokljuvi. isto vrijedi i za Svijet Glamura Hladnog piva

U istoj rečenici? Stvarno?
Zašto Idol, zaštoooooo :mulac :(
ZoSo
Manager

PostPostao/la Idol » 22 stu 2011, 19:12

hehe, pa tako, zato što je to tako. tebi ladnopivo ide na jetra, meni je dobro (hoće to s godinama) i sad se možemo čerupat koliko hoćemo hehe
Idol
Music Master

PostPostao/la ZoSo » 23 stu 2011, 00:04

Ma lako za mene, ali nije im dobar album. Preslušaš ga, nijedna stvar ti ne uđe u uho. Evo, jedino ona ezoterija ulazi. A druge stvari? Majke isto tako. TBF ima veseljka, uvik kontra, pozitivan stav, mater...
Knjiga žalbe ima supermena, biološki sat, pitala si me, džepni bog...to se može reći dobar album. Ali ovaj zadnji...nekako ne prolazi. To je ovako od ovih što sam spomenuo u prethodnom postu.
ZoSo
Manager

PostPostao/la ZoSo » 13 pro 2011, 02:26

I ovi dječaci imaju onaj album Istina, ali mi nije ništa naročito, iako vidim da ekipa otkida na njega.
Slušao sam ga sad baš nedavno i nakon par preslušavanja izbrisao. Meni je to se onako, li-la. Nisam ni baš neki ljubitelj takve vrste muzike.
ZoSo
Manager

Natrag na Muzika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 1 gost.