EKV

Čašica razgovora o muzici, glazbi i svim muzičkim temama

Moderatori/ce: Mogwai, karrde, antipod, soulfull, Idol

PostPostao/la Idol » 04 srp 2007, 12:41

cvrle je napisao/la:
Idol je napisao/la:Cvrle - vjerovatno znaš da smo još poodavno nabavili nekoliko slika od EKV-a s nekog koncerta još krajem osamdesetih. Ako slučajno nisi vidio, čisto da ti bacim link. Ako se dobro sjećam, slike su skenirane, jer tada, jelte, još nije bilo digitalca, ali i dobro izgledaju sličice...

http://foto.muzika.hr/thumbnails.php?album=12

Hvala, vidio sam :) Spadaju među najgledanije slike tamo.

bio sam siguran da si ih 'primjetio', al reko nije zgorega ponoviti...

te slike i onih nekoliko slika sa Stonesa iz zagreba '76 su uvjerljivo najgledanije...
:sob: Bolje jedno vruće pivo nego četiri 'ladna :sob:
Idol
Music Master

PostPostao/la Mogwai » 04 srp 2007, 13:11

pa ako ste ih stavili '76 u galeriju, nije ni čudo ;)

nego malo više gledam te fotke u zadnje vrijeme pošto i sam sudjelujem od nedavno u tom radu, pa eto da izdvojim i najbolje. inače, ukupno gledajući, fotke nisu loše. isto tako nisu ništa ni posebno. bile bi da svatko od fotografa dobije po 10 somova ćn za pošteni objektiv, dva. no što je tu je. svakako izdvajam -

http://foto.muzika.hr/displayimage.php?album=106&pos=10
zbog jako ljepo podešene brzine zatvarača. i same težine.

http://foto.muzika.hr/displayimage.php?album=80&pos=40
opreme tj. objektiva s kojim je ovo fotkano; vidi se da je objektiv iznimno svijetao i oštar.

http://foto.muzika.hr/displayimage.php?album=159&pos=66
zbog puke zavisti što ovo nije moje ;)
silence is golden. duck tape is silver.
Mogwai
Manager

PostPostao/la Idol » 04 srp 2007, 13:18

veri najs su ove slike što si odabrao. jesi već slikao na kojem koncertu ili se tek guraš :) sad smo nabavili malo jači aparat sa dva objektiva pa ce i fotografije biti kvalitetnije... ja sam do sada milion puta slikao s običnim bijednim digitalcem, što je lagano sranje za malo ozbiljniju fotku...
Idol
Music Master

PostPostao/la Mogwai » 04 srp 2007, 13:30

jeli to zappan nabavio ili? i jel možda znaš to?

ma moj rad je loš. čeka se takov jedan oštar i svijetli objektiv, pa valjda bude nekaj.
u galeriji imaš pod žedno uho, the babies, i za sad po meni najuspjelije woven hand.

to zadnje je ovdje http://foto.muzika.hr/thumbnails.php?album=165
Mogwai
Manager

PostPostao/la rat in a cage » 04 srp 2007, 14:12

mogwai vidio sam te jučer iz tramvaja dok si fotiće baš neke gledao :D
new resurrection...
rat in a cage
Manager

PostPostao/la Idol » 04 srp 2007, 14:26

Mogwai je napisao/la:jeli to zappan nabavio ili? i jel možda znaš to?

ma moj rad je loš. čeka se takov jedan oštar i svijetli objektiv, pa valjda bude nekaj.
u galeriji imaš pod žedno uho, the babies, i za sad po meni najuspjelije woven hand.

to zadnje je ovdje http://foto.muzika.hr/thumbnails.php?album=165

a ti si taj :), dobro si ovdje ninu (bubnjara) ulovio
http://foto.muzika.hr/displayimage.php?album=168&pos=10 bit će nešto od tebe...
Idol
Music Master

PostPostao/la Mogwai » 04 srp 2007, 14:35

rat in a cage je napisao/la:mogwai vidio sam te jučer iz tramvaja dok si fotiće baš neke gledao :D

:) kompase i pomorske čuke, al dobro. bacam se u nautiku ;)
Mogwai
Manager

PostPostao/la freakystyley » 04 srp 2007, 15:19

E da, uzmi i sekstant, čisto da se nađe pri ruci... :D
Art Vandelay
Vandelay Industries
freakystyley
Frontman

PostPostao/la Idol » 28 vel 2008, 16:36

evo i kratki kopi/pejst biografije njihove...

Petar Janjatovic- Ilustrovana EX-YU ROCK enciklopedija 1960-2000

Milan Mladenović je rođen 21. septembra 1958. godine u Zagrebu. Kako mu je otac bio vojno lice, šest godina kasnije se sele u Sarajevo, a 1970. porodica prelazi u Beograd. Prva ozbiljnija grupa u kojoj je radio bila je Limunovo drvo. Sastav je delovao krajem sedamdesetih godina. Uz Milana su svirali gitaristi Dragomir Mihailović Gagi i Milan Stefanović, a komponovali su muziku pod uticajem hipi pokreta. Grupa je često menjala članove a poslednja postava u kojoj su bili Milan, Gagi, basista Dušan Kojić Koja i bubnjar Ivica Vdović, posle koncerta sa Pankrtima u SKC-u aprila 1980. godine nastavlja uz novo ime, Šarlo Akrobata. U toj kombinaciji nije bio Gagi koji je jedno vreme svirao sa Dr Spirom. Po raspadu Šarla, Milan februara 1982. godine sa bivšim članovima Spirine prateće grupe formira sastav Katarina II.

Prvu postavu činili su: Milan Mladenović, gitara, vokal, Dragomir Mihailović Gagi, gitara, bubnjar Dušan Dejanović (ex Rock express, Limunovo drvo) i basista Zoran Radomirović Švaba (ex Limunovo drvo, Doktor Spira i ljudska bića). Grupa je naziv odabrala po Gagijevoj neuzvraćenoj ljubavi, devojci Katarini. Posle nastupa u sali bioskopa Topčiderska zvezda krajem 1982. godine, grupi se priključuje Margita Stefanović koja je imala obrazovanje klasičnog pijaniste, a tada je debitovala na rock sceni. Švaba prelazi u Du Du A, Dušan Dejanović u Disciplinu kičme, pa jedno vreme bubnjeve u grupi svira Branko Kuštrin Mango (ex Grupa I i Dr Spira). Novu ritam sekciju Katarine II čine bubnjar Ivan Vdović VD (ex Šarlo akrobata) i basista Bojan Pečar (ex BG 5, Via Talas). Sa grupom Via Talas, u kojoj je pevala Mira Mijatović, Bojan je snimio LP "Perfektan dan za banana ribe" (Sarajevo Disk 1983.), ali su brzo prestali sa radom. U proleće 1983. godine, Katarina II nastupa na Bijenalu u Zagrebu i dobija vrlo povoljne kritike.
Idol
Music Master

PostPostao/la Idol » 13 vel 2009, 12:39

evo, možda Cvrletu fali ovaj link :D

http://swtim.org/forum1/index.php/topic,22785.0.html

TV Poster: Milan Mladenovic - EKV (1992, VHSRip)
Idol
Music Master

PostPostao/la cvrle » 23 tra 2009, 13:53

još jedan razlog zašto ih toliko volim. Malo tko je imao muda ko Milan.

http://www.youtube.com/watch?v=UFE8U_wbgrM

evo još nešto dobro, priča o Čavketu i ostalim tzv. rock dezerterima

http://www.youtube.com/watch?v=3YEahwnm ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=Cb3LTXva ... re=related
...I KAD JE GOTOVO, ZA MENE ZNAJ, TEK TAD JE POČELO...
cvrle
Solist

PostPostao/la Idol » 05 stu 2009, 16:57

Evo, danas je i tužna obljetnica

Prije točno 15 godina umro je Milan Mladenović

Danas je godišnjica smrti frontmena klultne skupine Ekatarine Velike, jednog od najvećih rock bendova na prostoru bivše SFRJ

Prije 15 godina umro je jedan od najvećih glazbenika s prostora bivše Jugoslavije Milan Mladenović.

Rođen je u Zagrebu 1958., a u šestoj godini seli se u Sarajevo. U Beograd se doselio 1970. godine, a svoj prvi bend „Limunovo drvo“ osnovao je sa školskim kolegom Dragomirom Mihajlovićem Gagijem.

Godinu dana kasnije osnovao je bend „Šarlo Akrobata“, zajedno s Dušanom Kojićem-Kojom i bubnjarem Ivanom Vdovićem.

Šarlo Akrobata snimio je samo jedan album „Bistriji ili tuplji čovek biva“, koji se, međutim, i danas smatra jednim od najvećih rock ostvarenja u bivšoj Jugoslaviji.

Iz Šarla su iznikla dva utjecajna rock benda – Katarina II i Disciplina kičme.

Tijekom 1982. novom bendu se priključuju klavijaturistica Margita Stefanović Magi, a 1983. basist Bojan Pečar i Ivica Vdović.

Katarina II 1984 izdaje istoimeni album nakon čega Vdovič i Mihajlović odlaze iz benda. Grupa mijenja ime u Ekatarina Velika i 1985. izdaje istoimeni album.

Album iz 1986. „S vetrom uz lice“ doveo ih je na sam vrh jugoslavenske rock scene.

EKV je u osam godina ukupno izdao sedam studijskih albuma - "Katarina II" (1984.), "Ekatarina Velika" (1985.), "S' vetrom uz lice" (1986.), "Ljubav" (1987.), "Samo par godina za nas" (1989.), "Dum dum" (1991.), "Neko nas posmatra" (1993.), kao i tri live albuma.

Najpoznatiji hitovi su "Oči boje meda", "Modro i zeleno", "Kao da je bilo nekad", "Ti si sav moj bol", "Novac u rukama", "Zemlja", "Ljubav" i "Par godina za nas".

U kolovozu 1994. godine, nakon nastupa Ekatarine Velike na festivalu u Budvi, Milan Mladenović prebačen je u bolnicu gdje mu je dijagnosticiran rak gušterače.

Milan Mladenović (36) umro je 5. studenoga 1994. u Beogradu. pokopan je na Novom groblju u Beogradu. Njegovom smrću Ekatarina Velika prestala je postojati.

U studenome 2006. godine pjesma "Par godina za nas" izglasana je za najbolju pjesmu svih vremena na prostorima bivše SFRJ

R.I.P.
Idol
Music Master

Re: EKV

PostPostao/la Idol » 01 tra 2010, 14:52

sad nabasao na netu da postoji i dokumentarac o Milanu „Kao da je bilo nekad“ koji se emitirao na RTS-u. Valjda ga ima negdje za skinuti...

Životna priča Milana Mladenovića frontmena EKV večeras na RTS
Radio-televizija Srbije (RTS) će povodom 50. rođendana frontmena grupe Ekatarina Velika Milana Mladenovića (1958-1994) emitovati prvi deo dokumentarnog filma.
- Kroz svedočenje Milanovih prijatelja i kolega muzičara, komentare kritičara i istoričara umetnosti videćemo zanimljivu i potresnu priču o Beogradu osamdesetih godina, priču o umetnosti i životu jedne prerano sazrele generacije - kažu iz RTS-a.
Milan Mladenović je bio pevač, gitarista i autor u grupama Limunovo drvo, Šarlo akrobata i Katarina II.
Grupu Katarinu II, kasnije preimenovanu u EKV, osnovao je 1982. godine, a sa klavijaturistkinjom Margitom Stefanović i basistom Bojanom Pečarom objavio je albume "Katarina II" (1984), "Ekatarina Velika" (1985) i "S vetrom u lice" (1986), koji se danas smatraju klasicima YU roka. Mladenović je sa EKV poslednji album „Neko nas posmatra“ objavio 1993. Umro je u Beogradu 1994. u 36. godini od raka pankreasa.
Četiri polučasovna dela filma „Kao da je bilo nekad“, autora Dušana Vesića, prikazivaće se na Drugom programu RTS-a svake nedelje od 18.30.
Idol
Music Master

Re:

PostPostao/la Shoplifter » 04 tra 2010, 06:19

Idol je napisao/la:U studenome 2006. godine pjesma "Par godina za nas" izglasana je za najbolju pjesmu svih vremena na prostorima bivše SFRJ

Ima gdje ostatka liste?
And if a double-decker bus crashes into us, to die by your side is such a heavenly way to die. ~
Shoplifter
Publika

PostPostao/la Anonima » 29 lip 2011, 18:16

ekv je odlican bend, steta sto ih vise nema :( ipak, ostavili su nam dobru muziku... za mene je sinhro i danas jedna od najboljih ex yu pesama :smt020
Anonima
Publika

PostPostao/la Idol » 12 srp 2011, 16:07

Slažem se, i meni je Sinhro među njihovim najboljim pjesmama. Jebeno energična i moćna pjesma, iako sam ju dugo zanemarivao i činila mi se bezze, al kad sam malo bolje poslušao ostao sam zabezeknut. genijalno, naprosto.
Idol
Music Master

Re: Re: EKV

PostPostao/la crolga » 12 srp 2011, 20:16

Shoplifter je napisao/la:
Idol je napisao/la:U studenome 2006. godine pjesma "Par godina za nas" izglasana je za najbolju pjesmu svih vremena na prostorima bivše SFRJ

Ima gdje ostatka liste?

Ima, B92 je radio izbor (i ispričavam se ako hodam po rubu off-topica :)):

1. EKV – Par godina za nas
2. Haustor – Šejn
3. Ekatarina velika – Ti si sav moj bol
4. Riblja Čorba – Kad hodaš
5. Šarlo akrobata – Ona se budi
6. Ekatarina velika – Oči boje meda
7. Partibrejkers – 1000 godina
8. Azra – Balkan
9. Šarlo akrobata – Niko kao ja
10. Azra – Gracija
11. Haustor – Ena
12. Riblja čorba – Lutka sa naslovne strane
13. Đorđe Balaševic – Prica o Vasi Ladačkom
14. Bijelo dugme – Sve će to, mila moja, prekriti ružmarin, snjegovi i šaš
15. Indexi – Bacila je sve niz rijeku
16. Azra – A šta da radim
17. Zdravko čolić – April u Bogradu
18. Idoli – Maljciki
19. Azra – Odlazak u noć
20. Arsen Dedić – Ono sve što znaš o meni
21. Partibrejkers – Hoću da znam
22. Pekinška patka – Bolje da nosim kratku kosu
23. Vlastimir Đuza Stojiljkovic – Devojko mala
24. Josipa Lisac – O jednoj mladosti
25. Idoli – Rusija
26. Električni orgazam – Nebo
27. Film – Zamisli život u ritmu muzike za ples
28. Dado Topić – Flojd
29. YU grupa – Čudna šuma
30. Time – Da li znaš da te volim
31. Đorde Marjanović – Zvižduk u 8
32. Bijelo dugme – Loše vino
33. Darkwood dub – Kolotečina
34. Sunshine – Misli mene gone
35. Darkwood dub – Treći vavilon
36. DLM – Dobar dan
37. Zabranjeno pušenje – Zenica blues
38. Beogradski sindikat – Divljina
39. La strada – Ocean
40. Bajaga – Zažmuri
41. Haustor – Moja prva ljubav
42. Prljavo kazalište – Mi plešemo
43. Bebi Dol – Rudi
44. Katarina II – Jesen
45. Obojeni program – Nebo nebo plavo je
46. Leb i sol – Talasna dužina
47. Yu grupa – Crni leptir
48. Kanda Kodža i Nebojša – Priroda
49. Disciplina kičme – Dečija pesma
50. Đavoli – Pričaj mi o ljub
51. Bijelo dugme – Ako možeš, zaboravi
52. Idoli – Moja si
53. Oliver Mandić – Nije za nju
54. Zana – Mladiću moj
55. Metak – Da mi je biti morski pas
56. Laki pingvini – Šizika
57. Videosex – Detektivska priča
58. Eva Braun – Sasvim običan dan
59. Oliver Mandić – Osloni se na mene
60. Prljavo kazalište – Crno–bijeli svijet
61. Smak – Plava pesma
62. Time – Rock’n’roll u Beogradu
63. Disciplina kičme – Nemoj
64. Lačni Franz – Ne mi dihat za ovratnik
65. Via talas – Sama
66. Rex Ilusivii i Marina Perazić – Plava jutra
67. Oliver Mandić – Smejem se, a plakao bih
68. Parni valjak – Uhvati ritam
69. Luna – Ogledalo lune
70. Suncokret – Prvi snijeg
71. U škripcu – Siđi do rijeke
72. Električni orgazam – Krokodili dolaze
73. Xenia – Troje
74. Kristali – Osmi dan
75. Lačni Franz – Praslovan
76. Buldožer – Novo vrijeme
77. Denis i Denis – Program tvog kompjutera
78. Indexi – Plima
79. Veliki prezir – Samo tebe znam
80. Film – Neprilagođen
81. Indexi – Jutro će promijeniti sve
82. Boban Petrović – Prepad
83. Cacadoo look – Kao pjesma
84. Laboratorija zvuka – Skakavac
85. Film – Boje su u nama
86. Psihomodo pop – Zauvijek
87. Piloti – Ne veruj u idole
88. Grupa 220 – Osmijeh
89. Đavoli – Ostani uz mene
90. Petar i zli vuci – Ogledalo
91. Plejboj – Grizi metak
92. Đavoli – Dugo toplo ljeto
93. Beograd – Opasne igre
94. Lutajuća srca – Jefimija
95. Du Du A – Znaš li devojku
96. Parni valjak – Stranica dnevnika
97. Plavi orkestar – Goodbye teens
98. Buldožer – Ne brini mama
99. Kozmetika – Utisci
100. D’Boys – Mi smo D’Boys
crolga
Roadie

PostPostao/la Idol » 12 srp 2011, 21:09

odlična lista. hvala ti što si postao, nije rub topića, ipak je i tu EKV glavni :D
Idol
Music Master

PostPostao/la Idol » 11 lis 2011, 13:46

evo jedne lijepe inicijative. nadam se da bi mogla (a definitivno bi trebala) uroditi plodom
slika
Jedan trg ili ulica u Zagrebu trebali bi se nazvati imenom Milana Mladenovića, rođenog Zagrepčanina, pjevača grupe EKV
Idol
Music Master

PostPostao/la Idol » 14 lis 2011, 12:25

evo i odličan komentar kolege Tučkara oko trenutno aktualne, predizborne, licitacije da li Milan Mladenović treba dobiti ulicu u Zagrebu.

Par odličnih citata:

Dakako, najmanji problem su život i djelo Milana Mladenovića, koje bi na ovaj ili onaj način u nekim sretnijim prostorima bilo ovjekovječeno igranim filmom, par dokumentaraca, spomenikom, mjestom u školskoj lektiri i tako dalje. Veći je problem što se bliže izbori, pa onda, u naletima očaja, političari posežu čak i za pametnim idejama. Mladenović nije zaslužio da se njime licitira jedna ili druga politička opcija, a još manje, da ga se pod etiketom industrije zabave uvali građanima kao osvježenje.

Mladenović treba dobiti ulicu u Zagrebu jer je toliko puta na toliko jasan način emitirao poruke o miru, prijateljstvu, ljubavi i toleranciji.

Dakle, nije toliko bolno što za sada Mladenović nema ulicu, bolno bi bilo da ga se uvali kao proizvod industrije zabave ili da doživimo kako vladajući krkan za četiri godine skida tablu s Mladenovićevom ulicom i stavlja ploču s natpisom "Prilaz Dare Bubamare".
Idol
Music Master

PostPostao/la TArtis » 02 lis 2012, 22:40

Anonima je napisao/la:ekv je odlican bend, steta sto ih vise nema :( ipak, ostavili su nam dobru muziku... za mene je sinhro i danas jedna od najboljih ex yu pesama :smt020

U potpunosti se slazem , tu je jos par pjesama koje se i danas nadmecu savremenoj muzici ex yu prostora
TArtis
Roadie

PostPostao/la Idol » 04 lis 2012, 14:58

Odlična kolumna Hrvoja Horvata na temu EKV-a i Štulića.

Pravi i krivi, mrtvi i živi

Je li to moguće pitao bi se Mladen Delić, da su dvadesetak godina nakon prestanka rada EKV i Branimir Johnny Štulić još uvijek mjesto gdje će se potući poklonici i protivnici? Ili su najbolji ili su najgori, sredine izgleda nema.

Zadnjih dana ponovila se priča zbog promocije knjige "Osećanja. O. Sećanja" Lidije Nikolić o Margiti Stefanović-Magi iz EKV, pa je četvoro mrtvih ljudi opet postalo razdjelnica na kojoj se mjeri 'za' ili 'protiv'.
slika
Svima realnima potpuno je jasno da kao što Jim Morrison nije mrtav, nije niti EKV. Problem je samo što ih sve skupa najčešće i hvale i kude iz sasvim krivih razloga. Prošlih dakako, ali jebeš takve tužitelje i branitelje.

Stavimo li na stranu subjektivne procjene ostaje pitanje kako to da je revizija njihove prošlosti u medijima i po mrežama svaki put ispočetka bolna i strastvena skoro kao i rješavanje pitanja dugova Ljubljanske banke hrvatskim štedišama? Samo, u slučaju EKV, a pogotovo Štulića, nitko nikome ne želi ostati dužan.

Slična situacija u osamdesetima vladala je oko Haustora, benda kojeg su jedni osporavali a drugi dizali u nebesa. Izgleda da su te mitske figure do daljnjega odredile i zarobile maštu publike i da tu nikakvog pomirenja nema.

20121004-130137_osecanja-45magi.jpg

Zarobljeni u prijevodu (prošlosti)
Zapravo i nije čudno, kao i u drugim stvarima zarobljeni smo u prijevodu (prošlosti) i na njoj nešto pokušavamo dokazati. Samo što? Niti davne priča o tome jesu li bolji Beatlesi ili Stonesi, ili ona o sukobu The Clash i Sex Pistolsa nisu potrajale ovako dugo kao neke kod nas. A one su samo lakmus papir pravog stanja u društvu.

Naravno, vani se radilo o dobrom marketingu koji su si međusobno dobri prijatelji 'namjestili' kako bi uhvatili ne malo više, nego sav mogući medijski prostor koji su htjeli. Pa su i kreatori priče, menadžeri Malcolm McLaren i Bernard Rhodes bili svjesni da im umjetni spor koristi i na njemu debelo profitirali.

Kod nas je drugačije, ako nešto ima kontinuiteta onda su to strasti pokopavanja ili dizanja u nebesa. Jedini je problem što od toga kod nas baš nitko koristi nema. Vani po utjecajnim glazbenim mjesečnicima i tjednicima - koji se kod nas marljivo čitaju i citiraju, ali se malo toga nauči i upotrijebi - nitko normalan neće napisati da su sada U2 najveći bend na svijetu a The Rolling Stonesi društvo mrtvih pjesnika. Ne samo zbog faking 500-tinjak milijuna dolara koje redovito uknjiže, jer ipak para dupe vrti, nego i zbog nekih prozaičnih, umjetničkih, staloženih, pa i emocionalnih razloga.

MMF na rock scenu
Ili da će Dylan biti državni neprijatelj jer je rekao to i to? Taman posla, i od jednih i od drugih napravit će posao za sebe, a i ovi će od toga imati koristi. Da i ne spominjemo mlade aktualne bendove koje britanski ili američki mediji instaliraju mjesečno i od njih industrija živi u idućem razdoblju, marljivo proizvodeći neke nove U2, Stonese, itd. Ako te vani dižu u nebesa da ne tebi zarade, kod nas će te 'pokopati' skroz zabadava i bez koristi, to nam je u DNK i zato smo tu gdje jesmo.

Ali mi smo proizvodno propala sredina i osim proizvodnje bedastoća čini se da ne proizvodimo ništa drugo bitno. To nam je i MMF pred par dana ponovio, a da su se kojim slučajem bavili rock scenom i njenim tržišnim dometima vjerojatno bi nam odmah uveli hitne mjere.

No, nabijemo mi MMF na jednu stvar, neka se oni bave budućnošću a nas puste na miru, jer mi imamo svoju prošlost i ona nam je najvažnija. Oko koje se naravno nikada nećemo složiti, ali nam je zanimljivo.

20121004-130233_stu44lics.jpg

Podjeli pa ne vladaj
Isto kao što je i podjela na lijeve i desne u današnjoj politici postala žvaka za seljaka i zabavu shizofrenog naroda - jer ne jebe političare ni lijevo ni desno, stvarno su svi slični kad dođu na vlast - tako je i ova podjela u glazbi dobra zajebancija i šarena laž za publiku. Kojoj se u nevolji da se ne bavimo aktualnim propastima, ili bar nešto probamo promijeniti, serviraju povijesne art-predrasude.

Je li Johnny Bog (naravno nije, jer je Dylan) ili je, kao što ja mislim, prdnuo u rosu još davno, dok je bio aktivan, negdje 1985.? Prije svih onih priča o kojima se danas u vezi njega najčešće priča Ali tko se toga sjeća i kome je to bitno? Je li EKV pretenciozna jedinica ili pak najbolji domaći bend svih vremena, 'istina mašina', prema pjesmi grupe Time koju su obradili na izvrsnom, manje popularnom albumu "Neko nas posmatra" iz 1991.

Upravo taj briljantan album, prilično na tragu "Lodgera" Davida Bowieja, primjer je kako su se EKV promijenili, ali mnogi od onih koji se njima bave to nisu ni primijetili. Ali to nije bitno, kad o takvim stvarima debatiramo baratamo najopćenitijim sjećanjima i baš nas briga.

Ne shvaćamo da ne shvaćamo
U povijesti umjetnosti postoje kritičarski mehanizmi po kojima se odvaja žito od kukolja, ali u rock glazbi svatko ima pravo reći što misli, i što je najgore u pravu je. I svi govore o 'jednom Johnnyu', 'jednoj EKV', ne shvaćajući da ništa ne shvaćaju.

Ljudi kod nas zaziru od sadašnjosti, da i ne spominjemo budućnost, pa vole da netko opizdi i propadne, mada će im poslije faliti. S 'mrtvima' i neaktivnima nemaju taj problem, oni im fale iovako ionako, to im je osigurana emotivna ušteđevina iz bolje prošlosti, nerizične, iako ju krivo tumače.

Osim podjele na prave i krive mi imamo i onu ključnu podjelu na mrtve i žive. A upravo ti mrtvi rade najveći ršum u glavama ljudi. I to u svim sektorima i segmentima društva. Pogotovo volimo mrtve ideje. Jer mi smo zapravo to društvo mrtvih pjesnika, osobe A, B i C iz kvizova, tri u jednom u bespućima povijesne neozbiljnosti...
Idol
Music Master

PostPostao/la Idol » 15 lis 2012, 13:22

evo kažu neki sportali da će MIlan Mladenović napokon dobiti ulicu u Zagrebu.

Milan Mladenović, prerano preminuli frontmen beogradske kultne grupe Ekatarina Velika, inače rođeni Zagrepčanin, dobit će na sjednici Skupštine Grada, zakazane za 25. listopada, ulicu u Zagrebu
'Krug' ... se zatvorio

Uz Mladenovića ulicu će dobiti i kantautor Karlo Metikoš, poznatiji kao Matt Collins. Obje ulice nalaze se u naselju Jakuševec i dok je Metikoševa nedavno izgrađena i završena, ulica koja će nositi ime jednog od najvažnijih glazbenika s područja bivše države još uvijek je gradilište.

Proceduru za davanje imena ulica po dvojici značajnih autora na polju rock glazbe još u svibnju pokrenuo je Marin Knezović, predsjednik Odbora za imenovanje naselja, ulica i trgova i proteklih nekoliko mjeseci tražile su se pogodne lokacije i zadovoljavala potrebna procedura.
'Išli smo na varijantu da to budu nove ulice, a ne da se preimenuju neke postojeće jer u tom slučaju njihovi stanovnici bi morali mijenjati dokumente, a to iziskuje određene troškove pa smo odlučili to izbjeći. Mladenovićeva ulica završena je oko 40 posto i kada se probije do kraja bit će spojena sa Sajmišnom cestom.

Želja nam je u budućnosti da ulice, koje se budu gradile u tom dijelu grada, nose imena zaslužnih glazbenika iz pop, rock i jazz kulture', kazao je Knezović, dodavši da ne očekuje nikakve polemičke tonove oko imenovanja.

Premda je uobičajena praksa da se o imenovanju pojedinih ulica očituju i vijeća gradskih četvrti i mjesni odbori u kojima se predlažu imenovanja ulica, to se ovoga puta nije dogodilo. Naime, iako je skupštinski Odbor još u svibnju zatražio očitovanje od Vijeća Gradske četvrti Novi Zagreb – istok te Vijeća Mjesnog odbora Jakuševec, oni to nisu učinili pa se sukladno Odluci o određivanju imena javnih površina predmnijeva da su za.

Mladenovićeva ulica odvaja se iz Sarajevske ulice kod rotora u Zapruđu i ide u smjeru istoka, križa se s Metikoševom i u prvoj fazi završit će kao slijepa, dok bi u budućnosti trebala izaći na Sajmišnu cestu. Metikoševa pak izlazi na Sajmišnoj cesti na istoku i ide paralelno uz zapadnu stranu Getroa do križanja s Mladenovićevom.

http://www.muzika.hr/clanak/38668/vijesti/milan-mladenovic-i-karlo-metikos-dobivaju-ulice-u-zagrebu.aspx
Idol
Music Master

PostPostao/la Idol » 18 lis 2012, 09:42

Dobar komentar na temu EKV-a i strke koja se digla nakon nekih dragaševih kritičarskih osvrta, te demokracije koja omogućava ljudima da svakakve kretenarije pišu po internetima.

EKV: Ni krivi ni dužni glasnici kulture nasilja i smrti
Idol
Music Master

PostPostao/la Idol » 09 ruj 2013, 08:43

slika

Jedna od rijetkih slika Milana Mladenovića na pozornici bez gitare! Pa je i red da ju ovdje objavimo :D
Idol
Music Master

PrethodnaSljedeća

Natrag na Muzika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.