Vijesti

Čašica razgovora o muzici, glazbi i svim muzičkim temama

Moderatori/ce: Mogwai, karrde, antipod, soulfull, Idol

Vijesti

PostPostao/la Mogwai » 03 svi 2007, 21:21

osjetio potrebu za ovim topikom, pa ako bude sličnih samo postajte.

Povratak Jinxa nakon šest godina

Nakon dugog izbivanja s domaće scene, vratio se jedan od najboljih domaćih bendova - Jinx! Na konferenciji za medije u Zagrebu predstavili su novi album, novog sponzora, novog izdavača i jednog novog člana posade.

Novi album Jinxa zvat će se 'Na zapadu', a objavit će ga Dallas Records, umjesto dosadašnjeg izdavača Aquariusa. Novi generalni sponzor benda je Tuborg Green, a uskoro kreće i velika turneja Jinx Green Tour. Prvi koncert zakazan je za 10. srpnja u Dubrovniku.

Kad su početkom 2002. godine Jinxi objavili da prestaju s radom, nitko nije sa sigurnošću mogao pretpostaviti kako će ta odluka utjecati na domaću glazbenu scenu. 'Bili smo pod strašnim pritiskom', izjavio je Coco Mosquito, 'pritiskali su nas mediji, izdavači, kolege, publika, pas na ulici... svi su nešto očekivali od nas... Prekid rada bio je najbolja odluka.'

Promjenu izdavača Coco je prokomentirao u svom stilu: 'Jinxi su oduvijek bili konceptualni bend koji je snimao konceptualne albume. Tako nam super zvuči ime albuma i izdavača - Na zapadu - Dallas.'

Novi album 'Na zapadu' trebao bi izići u lipnju, a još prije izlazi najavni singl. Fakti kažu da je 'Na zapadu' peti studijski album skupine Jinx koju su u svibnju 2007. i službeno vratili na scenu Yaya (vokal), Coco Mosquito (gitara), Berko (bubnjevi), Mr. Goody (klavijature), Adam (bas) i Pavlica (truba). Uljez je, dakako Adam, koji je u bandu zamijenio Samira.

slika

Povijesno gledajući, od 1994. do 2002. godine Jinxi su se u par brzih poteza od undergound hita pretvorili u vodeće ime mladog hrvatskog pop zvuka čiji je svaki album predstavljao trend za sebe. Komercijalno iznimno uspješni, Jinxi su punili dvorane i prodavali albume u nekoliko država bivše Jugoslavije, ali se u isto vrijeme i inteligentno opirali estradizaciji. Zbog svega toga, pridobili su kritiku da im jede iz ruke, a fanove da do smrti zavole Brazil i Pompeje.

Od debija 'Sextazy' (prvotno u kazetnom, a kasnije i u CD formatu), preko pravog booma albumom 'Second Hand', te dosezanja apsolutnih vrhunaca izdanjima 'Pompei - Ljetna ploča katastrofe' i 'Avantura počinje' Jinxi su nebrojeno puta dokazali da lete negdje visoko iznad uobičajenog estradnog hopa-cupa.

slika

Vrijeme će pokazati hoće li stare hitove 'Smijem se', 'Koliko suza za malo sna', 'Ljeto' ili 'Tamo gdje je sve po mom' zamijeniti novi. Coco je na presici bio zagonetan: 'Stare su pjesme dosta stare i trebat će dosta vremena da nove pjesme postanu stare...'

Što god to značilo, sigurno je da je buđenje Jinxa vjerojatno najbolja glazbena vijest koju ste čuli u dugo vremena.
silence is golden. duck tape is silver.
Mogwai
Manager

PostPostao/la MaliMirkec » 03 svi 2007, 22:47

baš mi je frend neki dan rekao i obradovao me...
^^
MaliMirkec
Manager

PostPostao/la yaya » 04 svi 2007, 00:06

baš supać :)
bla bla lalala bla bbfslhf slowk°^#"$$&#$"
yaya
Manager

PostPostao/la Mogwai » 04 svi 2007, 00:17

i ja kažem. samo pitanje je zašto. koku moskitu fale pare za slot mašine?
silence is golden. duck tape is silver.
Mogwai
Manager

PostPostao/la Mr_chili » 04 svi 2007, 09:26

Kaj će napravit turneju i pa-pa, ili?
http://www.pczenith.com - PC Recenzije i ostalo
http://psirata.17.forumer.com - Forum sa svim mogučim temama.....
Mr_chili
Manager

PostPostao/la MaliMirkec » 04 svi 2007, 09:28

pročitaj ponovo...
MaliMirkec
Manager

PostPostao/la Layla » 04 svi 2007, 09:32

Ja sam htjela tu temu otvorit! :cool:
.*´¨ )
¸.•´¸.•´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´ .•´ : (´¸.•*´¯`*•••*º°"˜¨
Layla
Manager

PostPostao/la tristessa » 04 svi 2007, 09:45

Mogwai je napisao/la:i ja kažem. samo pitanje je zašto. koku moskitu fale pare za slot mašine?

:lol: :lol:
tristessa
Band member

PostPostao/la Idol » 04 svi 2007, 11:13

Samo nam još đinksi fale :roll: Jebate, u zadnjih par godina nema tko se sve nije okupio... samo fali da se još hendrix iz groba digne :roll:
:sob: Bolje jedno vruće pivo nego četiri 'ladna :sob:
Idol
Music Master

PostPostao/la PolyStyrene » 04 svi 2007, 11:21

reunions su u modi.. :P nek se okupljaju, ja se ne bunim..
dato vam je, jebite se!
PolyStyrene
Frontman

PostPostao/la karrde » 04 svi 2007, 17:25

Eh, a ja se vec ponadao da ce taj trend rivajvala zaobici nase bendove...
malesuada varius, neque et maecenas, dignissim sit. id ut nec, viverra nec diam. quidem ultrices consectetuer, semper mauris.
karrde
Solist

PostPostao/la lizard_1 » 04 svi 2007, 19:33

ja se ne bunim za jinx! :lol: :cool:
neki slikari od sunca naprave žutu točku, a neki od žute točke sunce.-picasso.
lizard_1
Roadie

PostPostao/la Fadeaway » 05 svi 2007, 14:47

NOVI LIST

»Peppersi« u kolovozu stižu na Grobničko polje?

Grupu »Red Hot Chili Peppers« na Grobničko polje planira dovesti jedna slovenska promotorska agencija, a s idejom je ovih dana upoznat i gradonačelnik Vojko Obersnel koji nam kaže da je Rijeka vrlo zainteresirana da se taj koncert doista i realizira

RIJEKA – U sklopu velike europske turneje, jedna od najpoznatijih rock grupa na svijetu, kalifornijski »Red Hot Chili Peppers« u kolovozu bi trebala nastupiti i u Hrvatskoj i to na – Grobničkom polju. Naime, »Red Hot Chili Peppers« u Rijeku bi trebali stići zahvaljujući jednoj slovenskoj promotorskoj agenciji koja je pokazala zanimanje da ...

itd...ne mogu vidjeti dalje jer nisam pretplatnik novog lista :D

nisam neki fan peppersa al ovo bi bio najveći koncert u Rijeci još od kad je moja stara išla na Tinu Turner u Dvorani mladosti :lol: :lol:
I am Jack's smirking revenge
Fadeaway
Frontman

PostPostao/la Idol » 05 svi 2007, 15:07

Jebote ako još i u rijeku dođu bit će to prava inflacija pepersa na balkanu i okolici... prvo milano, udine, beč, inđija pa sad i rijeka... nakon toga nikome više neće biti zanimljivi...
Idol
Music Master

PostPostao/la ZoSo » 05 svi 2007, 15:12

Fadeaway je napisao/la:NOVI LIST

Grupu »Red Hot Chili Peppers« na Grobničko polje planira dovesti jedna slovenska promotorska agencija, a s idejom je ovih dana upoznat i gradonačelnik Vojko Obersnel koji nam kaže da je Rijeka vrlo zainteresirana da se taj koncert doista i realizira

RIJEKA – U sklopu velike europske turneje, jedna od najpoznatijih rock grupa na svijetu, kalifornijski »Red Hot Chili Peppers« u kolovozu bi trebala nastupiti i u Hrvatskoj i to na – Grobničkom polju. Naime, »Red Hot Chili Peppers« u Rijeku bi trebali stići zahvaljujući jednoj slovenskoj promotorskoj agenciji koja je pokazala zanimanje da ...

nisam neki fan peppersa al ovo bi bio najveći koncert u Rijeci još od kad je moja stara išla na Tinu Turner u Dvorani mladosti :lol: :lol:

DAj 6kn,nemoj bit škrt :lol:

Na grobnike ćo.More,more
http://make-everything-ok.com/ :)
ZoSo
Manager

PostPostao/la raven » 05 svi 2007, 15:21

Idol je napisao/la:Jebote ako još i u rijeku dođu bit će to prava inflacija pepersa na balkanu i okolici... prvo milano, udine, beč, inđija pa sad i rijeka... nakon toga nikome više neće biti zanimljivi...

nije deflacija?
polutužni panker u fazi pametovanja
raven
Manager

PostPostao/la Idol » 05 svi 2007, 15:23

raven je napisao/la:
Idol je napisao/la:Jebote ako još i u rijeku dođu bit će to prava inflacija pepersa na balkanu i okolici... prvo milano, udine, beč, inđija pa sad i rijeka... nakon toga nikome više neće biti zanimljivi...

nije deflacija?

Ne. Inflacija je porast (u ekonomskom smislu - cijena)odnosno kad nečega ima previše pa mu pada vrijednost... (U slučaju novčane inflacije, previše novca u optjecaju pa mu pada vrijednost...)
Deflacija je pad cijena (što s makroekonomskog gledišta opet ne valja).
Idol
Music Master

PostPostao/la raven » 05 svi 2007, 15:25

ne, sve okej, kužim, mislim da sam ja gledo sa stajališta novca pa mi nije bilo jasno.
ah diplomirat ću jadnog dana, ako bog da.
polutužni panker u fazi pametovanja
raven
Manager

PostPostao/la Fadeaway » 05 svi 2007, 16:31

ZoSo je napisao/la:
Fadeaway je napisao/la:NOVI LIST

DAj 6kn,nemoj bit škrt :lol:

Na grobnike ćo.More,more

pa nemogu copy/paste iz novina ćo :D si ponemel? :D aš je pretplata na online izdanje 100 kn mjesečno :???:
Fadeaway
Frontman

PostPostao/la Idol » 06 svi 2007, 11:59

Kad smo već kod vijesti. da ne otvaram poseban topic:

Umro Đorđe Novković

NOĆAS je u 65. godini života preminuo Đorđe Novković, jedan od najpoznatijih hrvatskih kompozitora, autor nekih od najvećih hitova hrvatske glazbe.

Đorđe Novković rođen je 2. rujna 1943., u svojoj je glazbenoj karijeri svirao s Indexima, a kasnije je osnovao grupu Pro Arte. Zaslužan je i za hitove Miše Kovača, Zdravka Čolića, Duška Lokina, Tereze Kesovije, Ivice Šerfezija... Napisao je više od 2500 pjesama i prodao 20 milijuna ploča...
Idol
Music Master

PostPostao/la Fadeaway » 06 svi 2007, 13:32

:shock: :shock: stvarno? pa neki dan je bio u zuhri...loše :???:
Fadeaway
Frontman

PostPostao/la MaliMirkec » 06 svi 2007, 15:33

počivao u miru...
naživio se i pod stare dane se jebeniso s mladim curama s televizije, kontam si...
nisam znao da je u indexima bio...
:shock:
MaliMirkec
Manager

PostPostao/la yaya » 06 svi 2007, 16:45

a izgledo je poprilično vitalno.
yaya
Manager

PostPostao/la MaliMirkec » 06 svi 2007, 16:58

sviđ'o ti se, priznaj...
MaliMirkec
Manager

PostPostao/la yaya » 06 svi 2007, 20:36

MaliMirkec je napisao/la:sviđ'o ti se, priznaj...

meni? ma jok, bio mi poprilično iritantan.
yaya
Manager

Sljedeća

Natrag na Muzika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 1 gost.